12. jaan Helkurid Moldovasse Neeme Külmallik

Heategevuslik helkurite projekt
14.-17.detsembril 2023 käisime Tarmo Vanamõisa ja Ants Elbiga Moldova kolleegide kutsel aitamas neil tähistada nende liidu 50.juubelit. Kogu see üritus oli organiseeritud tavapäraselt suursuguselt ja ülima külalislahkusega. Kohal oli ka EFA asepresident Stefan Ebner, kohalike ministeeriumite esindajad, politseiülemused, kirikuõpetaja jne. Sündmust kajastastas ka televisioon. 

Kõige selle pidulikkuse juures tekkis idee, et saame omalt poolt panustada Moldova liiklusohutusse, eriti laste ning jalakäijate ohutusse, helkuritega. Mõte on selline, et organiseerime Moldovasse 10000 helkurit ning viime seal läbi helkurite kandmise selgitavad koolitused koolides ning autokoolide esindajatele. 10 aastat tagasi oli meil Thomas Valkrusmaniga võimalus läbi viia selliseid koolitusi Ukrainas Tšernihivi oblastis ühe Euroopa projekti raames, kogemus on olemas. Läbi koolituste jõuavad helkurid kindlalt sihtrühmani ja neid kasutatakse õigesti.
Tegemist on vabatahtliku heategevusliku üritusega, mis toimub MTÜ Eesti Autokoolide Liit egiidi all, Moldova partneriks on sealne autokoolide liit UCA. Selle projekti õnnestumiseks saab igaüks anda oma panuse tehes ülekande Eesti Autokoolide Liit MTÜ pangakontole Swedpanka  EE312200221010227076   märkides selgitusse "Helkurid Moldovasse"